Logotypy programu Pomoc techniczna, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz flaga Unii Europejskiej

Odbyła się konferencja nt. metodyk wyznaczania silnie zmienionych i sztucznych części wód

27 września 2018 r.

W dniu 11 września 2018 roku w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja organizowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, poświęcona dyskusji nad metodykami wyznaczania silnie zmienionych i sztucznych części wód powierzchniowych w kontekście ich weryfikacji i aktualizacji.  

Czytaj więcej

Konferencja nt. metodyk wyznaczania silnie zmienionych i sztucznych części wód

23 sierpnia 2018 r.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, zaprasza na ogólnopolską konferencję poświęconą dyskusji nad metodykami wyznaczania silnie zmienionych i sztucznych części wód powierzchniowych w kontekście ich weryfikacji i aktualizacji.

Czytaj więcej
Biebrza, Podlasie

Ankietyzacja: W trosce o dobry stan wód

17 sierpnia 2018 r.

Działając na podstawie art. 15 ust. 3 Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz 328 obowiązującej ustawy Prawo wodne, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozpoczęło ankietyzację jednostek odpowiedzialnych za realizację działań wskazanych w aktualizacji Programu wodno-środowiskowego kraju i planów gospodarowania wodami.

Czytaj więcej

Światowe Dni Morza w Szczecinie

13 czerwca 2018 r.

Od godziny 10.00 pracownicy PGW Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej są już na Łasztowni. Nasze stanowisko z atrakcjami dla najmłodszych odwiedziła ponad setka przedszkolaków ze Szczecina.

Czytaj więcej
Bryza z Papierni

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące metodyki szacowania przepływów środowiskowych w Polsce

23 kwietnia 2018 r.

W ramach „Opracowania II aktualizacji PWŚK i aPGW na obszarach dorzeczy wraz z dokumentami planistycznymi stanowiącymi podstawę ich opracowania” trwają prace nad ostateczną metodą określania przepływów środowiskowych, które mają stać się ważnym elementem gospodarowania wodami w Polsce od 2021 r. Planowany termin zakończenia zadania pn. „Wdrożenie metody szacowania przepływów środowiskowych w Polsce” to listopad 2018 r.

Czytaj więcej
Przemysław Gruszecki

Przepływy środowiskowe na konferencji w Warszawie – materiały do pobrania

27 marca 2018 r.

21 marca w Golden Floor Tower w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca wdrożenia metody szacowania przepływów środowiskowych w Polsce.

Czytaj więcej

22 marca 2018 r. Światowym Dniem Wody

20 marca 2018 r.

Na całym świecie każdego roku, dokładnie 22 marca, celebrowany jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 roku. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Natura dla wody”.

Czytaj więcej
Zapora w Porębce

Konferencja nt. wdrożenia metody szacowania przepływów środowiskowych w Polsce

9 marca 2018 r.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaprasza na ogólnopolską konferencję na temat metodyki szacowania przepływów środowiskowych w Polsce. Konferencja odbędzie się w przededniu Światowego Dnia Wody.

Czytaj więcej
Bądźmy odpowiedzialni

Powstał film informacyjny dotyczący II aPGW, zapraszamy do oglądania

23 lutego 2018 r.

W ramach prowadzonych działań promocyjnych projektu „Opracowanie II aktualizacji programu wodno-środowiskowego kraju i planów gospodarowania wodami …” Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wyprodukowało film z udziałem młodego, polskiego aktora Mateusza Winka, którego mogą Państwo pamiętać z zabawnej komedii „Listy do M2” i „Listy do M3”. Zapraszamy na seans.

Czytaj więcej
Wody Polskie

Przemysław Daca Prezesem Wód Polskich

18 stycznia 2018 r.

17 stycznia 2018 r. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał Przemysława Dacę na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dotychczasowemu zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ akt powołania na nowe stanowisko wręczyli Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa oraz Sekretarz Stanu w MGMiŻŚ Jerzy Materna. W przekazaniu dokumentów w siedzibie Wód Polskich w Warszawie uczestniczyli zastępcy prezesa Wód Polskich Iwona Koza i Mateusz Balcerowicz oraz dyrektor Andrzej Kulon.

Czytaj więcej
Logo Wód Polskich

Wody Polskie głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w Polsce

3 stycznia 2018 r.

1 stycznia 2018 r. powstało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jest głównym podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę wodną w naszym kraju.

Czytaj więcej
Logo Fundusze Europejskie - Infrastruktura i Środowisko

Ruszyły prace związane z IIaPGW i IIaPWŚK

31 sierpnia 2017 r.

Trwają prace zmierzające do przygotowania i opublikowania drugiej aktualizacji planów gospodarowania wodami i programu wodno-środowiskowego kraju. Konieczność weryfikacji i aktualizacji obu dokumentów wynika z zapisów Ramowej Dyrektywy Wodnej i ustawy Prawo wodne.

Czytaj więcej
Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.
OK